تراورتن و نمای ساختمان
/ by /   مقالات / 0 comments

تراورتن و نمای ساختمان

تراورتن و نمای ساختمان: دراین مطلب قصد داریم مطلبی درباره ی نمای ساختمان به شما بگوییم. با ما همراه باشید صنایع سنگ ایران مهر

تراورتن و نمای ساختمان

استفاده از سنگ تراورتن در نمای ساختمان و دیوارهای داخلی با توجه به خواص منحصر به فردی که دارد ( در میان سنگ های ساختمانی ) بهترین گزینه است . وجود خلل و فرج ، چسبندگی این سنگ را بر روی نمای ساختمان بالا می برد و همچنین با توجه به چگالی پایین این سنگ در کاهش وزن ساختمان مؤثر است.

در انتخاب سنگ تراورتن در نمای ساختمان باید به این نکته توجه داشت که غالب این سنگ ها بعد از قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید ، مقداری از رنگ خود را از دست می دهند و به روشنی می گرایند.
تنوع در رنگ و طرح ، سنگ تراورتن را از این نظر نیز نسبت به مصالح دیگر متمایز و محبوب کرده است. جذب کم آب و کم بودن ضریب انبساط طولی ، وجود تخلخل و چگالی کم از محاسن آن به شمار می رود . تراورتن های سفید که رگه های رنگی و تخلخل یکنواخت داشته باشند ، از کیفیت بیشتری برخوردارند.

تراورتن های رنگی بر حسب درصد رنگینه های اکسید آهن به رنگ های قرمز ، گردویی ، لیمویی و غیره دیده می شوند . تراورتن معمولا دارای نقش هایی است که ناشی از اختلاف میزان اکسید آهن در لایه های مختلف می باشند ، با توجه به نوع برش سنگ ( طولی یا عرضی که موجب موج دار یا بی موج بودن سنگ است ) این موضوع باعث ایجاد ظاهری بسیار زیبا و جذابی بر روی سطح سنگ می شود .

تراورتن به دلیل داشتن مقاومت قابل قبول ، برش پذیری و صیقل پذیری ایده آل ، زیبایی ظاهر ، وجود تخلخل جهت چسبیدن کامل به ملات ، از جمله پرمصرف ترین و ایده آل ترین سنگ های ساختمانی به شمار می رود.

یکی از کم هزینه ترین سنگ ها در زمینه تعمیر و نگهداری سنگ ، سنگ تراورتن است چنانچه این سنگ در نما کثیف شده باشد ، می توان آن را با انواع روغن ها براق کرد . حتی می توان آن را شستشو داده ، یا سند بلاست کرده یا حتی نقش هایی در محل به آن اضافه نمود.
چنانچه از تراورتن های دو سانتی یا چهار سانتیمتری یا با ضخامت های بالاتر استفاده نماییم این سنگ تحمل بار خوبی خواهد داشت.

در ضمن مقاومت لازم را برای فضاهایی که نیاز به مقاومت سایشی و خمشی بالا دارند تأمین می نماید.
به دلیل اینکه سطح سنگ تراورتن قابلیت تیشه خوری خوبی دارد ( جهت زبر شدن و جلوگیری از سر خوردن ) کاربرد آن برای کفسازی فضاهای خارجی نیز مناسب و یکی از بهترین انتخاب هاست .

با در نظر گرفتن موارد فوق می توان گفت بهترین انتخاب برای فضاهای خارجی ، چه در نمای ساختمان و نیز در محوطه سازی و حتی ساخت مصنوعات سنگی ، تراورتن است .

۱۱۸stone

akhbarsang
تراورتن عباس آباد

تراورتن

نما رومی

معماری ساختمان با تراورتن عباس آباد

سنگ نمای تراورتن عباس آباد

نمای کلاسیک تراورتن عباس آباد

نما رومی با تراورتن عباس آباد

نمای کلاسیک با تراورتن عباس آباد

تراورتن سفید

قیمت تراورتن عباس آباد

اطلاعات مفید و کاربردی سنگ تراورتن

تاریخچه  نما رومی

اجرای نمای کلاسیک

SHARE THIS


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.