/ by /   اخبار / 0 comments

رضا حاجی هاشمی: در صادرات سنگ ضعیف هستیم

سنگ
سنگ

رضا حاجی هاشمی: در صادرات سنگ ضعیف هستیم

 

رضا حاجی هاشمی: در صادرات سنگ ضعیف هستیم

اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: از سال ۱۳۵۴ وارد صنعت سنگ شدم و حدودا ۲ سال است به عنوان نایب رئیس در اتحادیه سنگبران اصفهان مشغول به فعالیت هستم. مجموعه سنگبری ایران مهر را در سال ۱۳۸۰ افتتاح کردم و از سال ۹۲ فراوری سنگ تراورتن عباس آباد را در کارخانه انجام می دهم.

وی در ادامه گفت: چند سالی است بازار سنگ در ایران شرایط خوبی ندارد، نقدینگی بسیار کاهش یافته و تولیدکنندگان با مشکلات بسیار زیادی مواجه شده اند. صادرات سنگ در ایران بسیار ضعیف عمل می کند، با این مشکلاتی که در حوزه بانک وجود دارد بعید به نظر می رسد صادرات به این زودی ها راه بیافتد.

نایب رئیس دوم اتحادیه سنگبران اصفهان افزود: دولت باید جلوی خام فروشی سنگ را بگیرد و امکانات و شرایطی را فراهم کند تا دستگاه های فرآوری به روز شوند و بتوانیم سنگ فراوری شده را صادر کنیم.

وی خاطر نشان کرد: ایران از نظر ذخایر معدنی بسیار غنی است اما متاسفانه از لحاظ فرآوری نتوانسته ایم در جایگاهی باشیم که با کشورهای توسعه یافته دنیا رقابت کنیم.

حاجی هاشمی گفت: حضور در نمایشگاه های بین المللی شرایط مساعدی را برای مجموعه ها به وجود می آورد و باعث افزایش اطلاعات و آشنایی با تکنولوژی روز دنیا می شود.

+ مطالعه خبر در وبسایت خبرگزاری سنگ ایران
http://www.iranstonenews.com/?p=28169

+ عضویت در کانال تلگرام خبرگزاری سنگ ایران
https://telegram.me/joinchat/DGXyXj6RfGqB60pq38llGQ

+ آدرس کانال خبری تلگرام خبرگزاری سنگ ایران
https://telegram.me/iranstonenews

SHARE THIS


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.