/ by /   مقالات / 0 comments

ساختمان سازی

ساختمان سازی

در این مطلب قصد داریم صفر تا صد ساختمان سازی را برای شما بیان کنیم.بی شک اولین مرحله از ساختمان سازی خرید زمین است .بسیاری از افراد این کار را بسیار ساده و بی اهمیت تلقی می کنند و با خود می گویند هر زمینی که خریدیم می توانیم در آن خانه بسازیم! اما به این سادگی ها هم که فکر می کنید نیست!

خرید زمین

قبل از خرید هر زمینی باید تمامی استعلام های لازمه را از شهرداری منطقه بگیریم.استعلام هایی از قبیل برق، آب، گاز ، وصعیت سند ملک و …

جهت خرید زمین، زمین هایی که اصطلاحا دوبر هستند برای ساخت خانه هایی با فضای پرنور بسیار مناسبند و البته که قیمت بالاتری هم دارند.

زمین هایی که در رهن بانک هستند و اصطلاحا به مزایده گذاشته می شوند از قیمت پایین تری برخوردارند.

گرفتن مجوزات لازم جهت ساختمان سازی

اولین قدم برای مجوزها  شامل تشکیل پرونده، بازدید از محل، نقشه، طراحی نقشه، پرداخت عوارض و مالیات ، چاپ پروانه یا مجوز ساخت و …

عقد قرارداد با پیمانکار ساختمانی یا انبوه ساز

معمولا مهندسین ناظر عده ای ر ا به عنوان پیمانکار یا انبوه ساز معرفی می کنند و مالک می تواند به سلیقه خود یک نفر را انتخاب کند.

گود برداری

گود برداری اولین قدم جهت  ساخت عملیاتی خانه محسوب می شود که این کار باید به صورت خیلی اصولی انجام شود تا کمترین خسارت متوجه مالک و سایر همسایگان شود.گود برداری برای خانه هایی که پارکینگ ندارند  تا عمق یک متر یا کمتر انجام می شود. در  واقع عمق گود برداری به میزان طبقات ساختمان بستگی د ارد.

بتن مگر

بعد از عملیات خاکبرداری و قبل از اینکه اسکلت بندی انجام شود بتن مگر اجرا می شود.بتن مگر برای جلوگیری از خوردگی آرماتور، آماده سازی پی انجام می شود

آرماتور بندی

آرماتور بندی برای تمامی خانه ها چه اسکلت فلزی وچه اسکلت بتنی انجام می شود. در واقع با آرماتور بندی تمام اسکلت بنا با میلگرد به هم بسته و مانند یک شبکه می شود.این میلگردها با جوشکاری به هم متصل می شوند.

قالب بندی

در ایران برای قالب بندی از از قالب هایی از جنس چوب استفاده می شود.البته قبل از قالب بندی قالب ها را چرب می کنند تا به بتن نچسبد.

بتن ریزی

بتن ریزی بعد از قالب بندی انجام می شود و یکی از مهم ترین عملیات های اجرایی ساختمان سازیست و باید به نحوی صورت گیرد  که وقتی بتن ها شکل گرفتند قالب جدا شود  و ساختمان برای اجرای اسکلت بندی آماده شود

اسکلت بندی ساختمان

در اجرای اسکلت می توان از اسکلت بتنی یا اسکلت فلزی استفاده کرد البته که هر کدام مزیت های خود را دارد اما اسکلت فلزی هزینه بیشتر ی را بر کارفرما متحمل می کند.

اجرای سقف

بعد از اجرای اسکلت به هر کدام از دو روشی که گفته شد اجرای سقف یا اطاق زنی صورت می گیرد.

دیوار چینی

بعد از اجرای سقف عملیات دیوار چینی انجام می شود.

اجرای تاسیسات

بعد از دیوار چینی اجرای تاسیسات لوله کشی آب، گاز و برق و … انجام میشود.

ساخت نمای ساختمان

سنگ عباس آباد به دلیل طیف رنگ کرم تا روشن، میزان تخلخل کمتر نسبت به سایر سنگ های ساختمانی ، چسبندگی با ملات سیمان، نصب در ارتفاع از محبوبیت بالا تری برخوردار است.

نمای ساختمان اصطلاحا حکم کت و شلوار ساختمان را دارد و می توان با  طرح های کلاسیک یا مدرن نمای ساختمان ر ا بسازید.در طرح کلاسیک یا اصطلاحا نما رومی که امروزه در بین ساختمان سازان و انبوه سازان بسیار جا افتاده است از سنگ های تراورتن استفاده می شود. از بهترین گزینه ها جهت ساخت نمای رومی ساختمان ها تراورتن سفید عباس آباد و یا تراورتن کرم عباس آباد می باشد .  

SHARE THIS