طرح های طراحی حمام باسنگطرح های طراحی حمام باسنگ
/ by /   مقالات / 0 comments

طرح های طراحی حمام باسنگ

طرح های طراحی حمام باسنگ

طرح های طراحی حمام باسنگ :
عناصر موجود در طبیعت همچون چوب و سنگ روح طبیعت را همراه با خود دارند و با خود این احساس را به فضا های طراحی شده منتقل می کنند. یک حمام خوب باید حس تازگی را به شما منتقل کند و القاء حس آرامش در کنار تازگی دارای اهمیت فرآوانی است.
بیایید در مورد نکاتی که منجر می شود تا شما در حمام احساس آرامش کنید صحبت کنیم.
خواه یک دیوار چوبی باشد و یا پوششی از سنگ طبیعی، این اجسام طبیعی بر فضای حمام اثر گذاشته، و روح طبیعت را به آن منتقل می کنند و همچنین قابلیت همخوانی با انواع مختلفی از سبک های طراحی را دارند.
طراحی به سبک مدرن، در طراحی این حمام با استفاده از عناصر مدرن ظاهری بسیار شیک ایجاد شده و اصطلاحاً به سبک فضایی طراحی شده است، اما با استفاده از سنگ طبیعی درکف حمام دوباره این طرح به زمین بر میگردد و تعادل حفظ می شود.
در طراحی باید یک نقطه تمرکز به وجود آورید. دیوارهای سنگی به سرعت نگاه ها را جلب می کنند، بنابراین استفاده از آن ها در یک نقطه باعث ایجاد تمرکز در دید مخاطب می شود. همچنین اگر در زمان طراحی به علت فنی یک محیط کوچک یا غیر طبیعی داشته باشید با ایجاد یک نقطه تمرکز، می توان چشم مخاطب را حتی از سقفی این چنین عجیب دور نگه داشته و با استفاده از توانایی جلب توجه سنگ طبیعی نواقص و محدودیت های طراحی را محو کنید.
آرامش را بیشتر کنید. در این تصویر من یک حمام دارم که در آن شما هیچ چیز به جز آرامش را نمی توانید احساس کنید حتی قبل از این که به پوشش سنگ آهکی روی دیوار توجه کنید. اما عناصر طبیعی مطمعناً تاثیر آرامش ایجاد شده را دو چندان می کنند. اضافه کردن سنگ طبیعی در طراحی باعث ایجاد آرامش می شود و به ندرت امکان آشفته شدن محیطی که در آن سنگ طبیعی استفاده شده وجود دارد.
متریال انتخاب شده در طراحی را در قسمت های مختلف تکرار کنید. اگر در طراحی خود یک دیوار سنگی دارید، می توانید از ادامه آن سنگ برای قسمت های دیگر حمام نیز استفاده کنید. تکرار کردن عناصر در یک محیط منجر به خلق یک نمای منحصر به فرد می شود که چشمان هر بیننده ای را به خود خیره می کند.
استفاده از کابینت را فراموش نکنید. دیواره ها و کف ها تنها مکان هایی نیستند که می توانند با استفاده از مواد طبیعی طراحی شوند. استفاده از صفحه چوبی بر روی کابینت های حمام نیز می توانند تاثیر پر رنگی در دمیدن روح طبیعت به فضای حمام شوند. بافت چوبی موجود بر روی کابینت ها به تنهایی می توانند منجر به ایجاد شگفتی هایی در حمام شوند، که باعث می شود بقیه محیط حمام  خنثی و روشن به چشم بیایند.طرح های طراحی حمام باسنگ
ترکیب و مچ کردن. عاشق سنگ های آهکی هستید؟ نمی توانید ذهنتان را از چوب دور کنید؟ خب هر دو را با هم به کار ببرید! بطور کلی، بافت های طبیعی هم پوشان یکدیگر هستند و به خوبی می توانند در کنار هم جور شوند.
به تصویر بالا نگاه کنید و ببینید که طراح چگونه تکه های چوبی را با ابعاد متناسب با قطعات سنگ آنتیک کار شده بر روی دیوار هماهنگ نموده و در کنار هم به شکلی متعادل استفاده کرده است.
خارج از فضای محدود یک چهار دیواری بیندیشید. احتمالاً در نگاه اول به تصویر بالا سطح دیوار مقابل، چشم شما را به خود معطوف کرده، ولی با توجه بیشتر به رو شویی شاهد یک طراحی خلاقانه هستید  که با استفاده از چوبی که از یک انبار ۲۰۰ ساله بدست آمده ساخته شده است.
فقط خواستم به شما نشان دهم که طراحی خلاقانه به واقع نامحدود است!طرح های طراحی حمام باسنگ
انتخاب یک مکان کوچکتر. استفاده از سنگ های مرغوب می تواند گران باشند، بنابراین به جای اینکه تمام یک محیط را سنگ کنید، آن را برای طراحی یک محیط کوچک تر در نظر بگیرید. شما  یک حس طبیعی را بدون اینکه جیبتان خالی شود ایجاد کرده اید. دیوار پشتی در تصویر حمام بالا یک مثال از این موضوع است. این محل جایی است که بیشتر اوقاتی که در حمام هستید به این محل متمرکز می شوید، بنابراین چیزی مسحور کننده را در این مکان  قرار دهید تا به آن نگاه کنید.طرح های طراحی حمام باسنگ
محیط دوش گرفتن خود را با استفاده از مواد طبیعی طراحی کنید. استفاده از سنگ طبیعی در محیط دوش گرفتن می تواند خیلی حس سردی را در زمانی که آب به آن برخورد می کند به شما القاء کند. راه حل آن بسیار آسان است، شما می توانید گرما را با استفاده از  کابینت های چوبی تقویت کنید. شما عاشق نما و محیطی چوبی که برای گذاشتن وسایل است خواهید شد.طرح های طراحی حمام باسنگ
اضافه کردن راهنما. گاهی اوقات لمس طبیعت تنها چیزی است که شما به آن نیاز دارید. نوار باریکی از سنگ طبیعی که در کف کار شده یک نشانه در کف حمام ایجاد نموده که در هنگام گام برداشتن بر روی آن حس برقراری ارتباط با طبیعت به شما منتقل می شود، و این طور به نظر می رسد که  یک راهنما شما را  از وان به رو شویی هدایت می کند.
منظره را ثبت کنید. اگر اضافه کردن عناصر طبیعی در داخل حمام به هر دلیلی برای شما امکان پذیر نیست، پس اضافه کردن یک پنجره بزرگ بر روی دیوار را جایگزین آن کنید. تنها همین منظره می تواند باعث آرامش شما شود.طرح های طراحی حمام باسنگ
حمام را به بیرون ببرید. اگر فضای شما این اجازه را می دهد، حمام خود را به خارج از محیط خانه انتقال دهید. شما نمی توانید در برابر المان های طبیعت  مقاومت کنید و خود را  از لذت دوش گرفتن و استحمام در زیر نور آفتاب محروم نکنید.

SHARE THIS


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.