/ by /   مقالات / 0 comments

نما رومی در ساختمان سازی چگونه است؟

نما رومی

نما رومی در اینجا به مقوله ی مهمی خواهیم پرداخت که به شما کمک بسیاری در خرید سنگ خواهد کرد.

نما رومی بهترین سنگ ها از نظر رنگ و قیمت جهت نماهای رومی رنگهای کرم و بژ هستند البته در ایران علاقه خاصی به رنگ سفید وجود دارد و این علاقه به خاطر وجود معادن بسیار غنی تراورتن در ایران می باشد مانند معدن عباس آباد ، دره بخاری ، آتشکوه ، حاجی آباد که همگی در محلات و نیمور قرار دارند .

نما رومی در ساختمان

معمولا به نماهای خارجی که از طرح هایی داری ستون ، سرستون ، پاستون ، انواع کتیبه ، گلویی ها ، هلال ، قاب پنجره ، و…. استفاده می شود و الگویی از ساختمان های ایران باستان و یونان (روم ) گرفته شده باشد اصطلاحا نما رومی گفته می شود .

نما رومی نکته مهم و قابل توجه طراحی در این نوع نما میباشد که برای طراحی هر ساختمان میبایست طراحی مختص آن بنا صورت پذیرد زیرا اندازه ستونها و سرستون ها میبایست متناسب با اندازه ساختمان باشد و در صورت کپی برداری از طرح ساختمان دیگر این تناسب از بین رفته و هارمونی ساختمان آسیب خواهد دید.

سوال بسیار مهم درباره نما رومی

سوال بسیار مهم در این نوع نما استفاده از سنگ مناسب برای ابزار زنی و نصب بر روی ساختمان می باشد . در صورتی که قیمت و کیفیت سنگ انتخابی شما هوشمندانه باشد در هزینه های ساختمان و زیبایی ساختمان بسیار موثر خواهد بود .

انتخاب کردن سنگ مناسب با هزینه مناسب برای نمای رومی

نما رومی بهترین سنگ ها از نظر رنگ و قیمت جهت نماهای رومی رنگهای کرم و بژ هستند البته در ایران علاقه خاصی به رنگ سفید وجود دارد و این علاقه به خاطر وجود معادن بسیار غنی تراورتن در ایران می باشد مانند معدن عباس آباد ، دره بخاری ، آتشکوه ، حاجی آباد که همگی در محلات و نیمور قرار دارند .

 

 

پاسخ این سوال

واضح است زیرا با انواع رنگها بر روی صفحه سفید نقاشی و طراحی میشود نه با رنگ سفید برروی صفحه سفید . ۲- سنگ ها در طبیعت دارای شال ، رگه ، انواع ترکیبات فلزی ، اکسیدهای آهن ، روی و…… هستند که در سطح سنگ سفید بسیار واضح و آشکار نمایان میشوند و این نمایش رنگها به خودی خود زیبا هستند ولی در نماهای کلاسیک وجود این رنگها باعث کم رنگ شدن ابزارها خواهند شد سنگهای بژ و نسکافه ای که به خوبی سورت شده باشند کمک زیادی به نمایش بهتر طراحی و ابزارها خواهند کرد. در ادامه به قیمت سنگ و متوسط بهای سنگها خواهیم پرداخت .

قیمت سنگ در نما رومی :

سنگهای بژ و کرم با آنالیز قوی که شوره و سفیدک بعد از بارندگی ایجاد ننمایند بطور متوسط بین ۶۰ تا ۱۰۰ هزار تومان می باشند البته شایان ذکر می باشد سنگ هایی با قیمت های پایین تر هم در بازار وجود دارند که حدود۳۵ تا ۶۰ هزار تومان به فروش می رسد ولی این دسته ازسنگها احتمال شوره و سفیدک در آنها زیاد می باشد و یا از سورت ضعیف برخوردار هستند ولی سنگهای دسته اول معمولا از ارتفاع مناسب ( قد پا) و رنگ یک دست برخوردار هستند.

 

این سنگها معمولا از معادنی چون دره بخاری ، حاجی آباد (نه همه سینه کارها ) آبگرم (قسمتی از معدن ) ، تراورتن تکاب ، تراورتن میاندو آب و تراورتن همدان . برای خرید نمای رومی با ما تماس بگیرید.

مدیریت صنایع سنگ ایران مهر از سال ۱۳۵۲، فعالیت در عرصه تولید سنگ را آغاز نموده است.این مجموعه پس از تولید سنگ های گوناگون و فعالیت مستمر و موفق طی دهه های ۶۰ و ۷۰ در سال ۱۳۸۱ صنایع سنگ ایران مهر را تاسیس نموده و سپس با تجهیز کارخانه به جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا و به کارگیری مهندسین متخصص جوان، تولید سنگ صادراتی تراورتن سفید(عباس آباد) را به عنوان محصول اصلی این شرکت انتخاب نموده اند.

SHARE THIS


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.